Uroczyste przekazanie zaginionego sztambucha Bibliotece Uniwersyteckiej we Wrocławiu

miniatura:
Polski

W dniu 12 grudnia 2018 r. w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyło się uroczyste przekazanie Uniwersytetowi Wrocławskiemu – Bibliotece Uniwersyteckiej XVII- wiecznego sztambucha Melchiora Lucasa, zaginionego podczas II wojny światowej, a obecnie odzyskanego dzięki działaniom restytucyjnym Ministerstwa, które wsparte zostały przez Fundację PZU.

Odzyskanie zaginionego sztambucha przez Bibliotekę Uniwersytecką we Wrocławiu

miniatura:
Polski

Do zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu powrócił, zaginiony podczas II wojny światowej, XVII-wieczny sztambuch Melchiora Lucasa, wchodzący w skład zbiorów dawnej Biblioteki Miejskiej we Wrocławiu, której spadkobierczynią jest obecna Biblioteka Uniwersytecka.

Subskrybuj Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu RSS