Przejdź do treści

Rezerwacja materiałów bibliotecznych krok po kroku

Rezerwacji materiałów bibliotecznych mogą dokonać użytkownicy, którzy mają uprawnienia do wypożyczania oraz posiadają ważne konto biblioteczne w wypożyczalni miejscowej BUWr.

Konto biblioteczne uprawniające do korzystania z materiałów bibliotecznych na miejscu nie uprawnia do dokonywania rezerwacji.

Przycisk Rezerwacja pojawia się tylko przy wypożyczonych egzemplarzach w lokalizacji Biblioteka Uniwersytecka.

Rezerwacja nie jest tożsama z zamówieniem! Rezerwując wypożyczony egzemplarz, użytkownik wpisuje się na listę osób oczekujących na jego zwrot.

Jeżeli w zakładce Status znajduje się informacja: Zwrot i podana jest data oznacza to, że egzemplarz jest wypożyczony do wskazanego terminu. W takiej sytuacji można go zarezerwować korzystając z przycisku Rezerwacja.

Po wykonaniu takiej operacji na koncie użytkownika w zakładce: Typ zamówienia pojawia się informacja o zarezerwowanym egzemplarzu: Rezerwacja. Natomiast w zakładce: Miejsce w kolejce – pojawia się informacja wskazująca, którą osobą w kolejce oczekujących jest zainteresowany książką użytkownik.

Rezerwację można anulować, do momentu zwrotu egzemplarza przez poprzedniego użytkownika.

Po zwrocie zarezerwowanego egzemplarza na koncie oczekującego użytkownika, pojawia się informacja: do odbioru.

Informacje o tym, że zarezerwowany egzemplarz można już wypożyczyć, użytkownik otrzymuje pocztą elektroniczną na adres e-mail podany podczas zapisu do Biblioteki.

Na odbiór zarezerwowanego egzemplarza użytkownik ma 4 dni.
Po tym terminie nieodebrana książka zostaje zaproponowana następnej osobie, oczekującej w kolejce zainteresowanych.