Direkt zum Inhalt

Szkolenia online

Szkolenia dotyczące narzędzi i baz danych Firmy Elsevier

Firma Elsevier przygotowała serię pomocnych szkoleń online dotyczących nabycia umiejętności korzystania z oferowanych przez nią narzędzi elektronicznych i baz danych. Od października do grudnia br. zostaną przeprowadzone szkolenia online poświęcone następującym rozwiązaniom: Mendeley, Scopus oraz ScienceDirect. Szkolenia będą przeprowadzone w języku polskim.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w szkoleniach, a także prosimy o rozpowszechnienie informacji o nich pośród pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów własnych jednostek.

Pierwsze szkolenie - Mendeley - zapanuj nad swoją literaturą - zaplanowane jest na 27 października br. (czwartek) na godzinę 14:00 i będzie ono obejmować następujące tematy:
- Czym jest Mendeley?
- Pierwsze kroki z Mendeley,
- Zbieranie i organizowanie swojej literatury,
- Opisywanie, komentowanie i praca z tekstami,
- Zakładanie grup i współpraca w ich ramach.

Podczas szkolenia będzie możliwość zadania pytań lub poproszenia o zaprezentowanie określonej funkcjonalności.

Aby wziąć udział w szkoleniu, proszę się zarejestrować tutaj:

Harmonogram szkoleń:

• 27 października br. - Mendeley
  • 10 listopada br. - Co w Scopusie piszczy? Pierwsze kroki
  • 24 listopada br. - Ja, moi koledzy i nasza instytucja w bazie Scopus
  • 5 grudnia br. - Scopus jako pomocnik w pisaniu wniosków o granty
  • 14 grudnia br. - Jak mądrze i dobrze wybrać czasopismo?
[2016-10-21]