Przejdź do treści

EKSLIBRIS

BIULETYN INFORMACYJNY BIBLIOTEKI UNIWERSYTECKIEJ WE WROCŁAWIU


Nasza Biblioteka w maju 2024 r. wydała pierwszy numer wirtualnego biuletynu pt. Exlibris. Mamy nadzieję, że spotka się on z Waszym zainteresowaniem i każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Chcemy za pośrednictwem tego biuletynu przekazywać Wam wszystko to, co dotyczy nie tylko życia Biblioteki, ale także i to, co jest pasją pracujących tu bibliotekarzy. Będziemy pokazywać Wam BUWr od zaplecza i przybliżać warsztat naszej pracy. Naszym celem jest to, aby każdy z Was, drodzy Czytelnicy, uczestniczył w życiu Biblioteki i czuł się w niej jak najlepiej. Mamy nadzieję, że Exlibris przypadnie Wam do gustu i przyjmiecie go ciepło.
Zapraszamy do lektury.

P.S. W Biuletynie zamieściliśmy także rubrykę pt. Listy do redakcji, gdzie znajdują się odpowiedzi na nurtujące Was pytania, które można przesyłać mailowo na adres sw.bu[w]uwr.edu.pl (sw[dot]bu[at]uwr[dot]edu[dot]pl). Zachęcamy do wysyłania wiadomości.


Maj 2024 - numer 1 – Co znajdziecie w środku?

Poznaj Cymeliusza

Cymeliusz zagościł na dziedzińcu Biblioteki Uniwersyteckiej 2 lata temu. Skąd wzięło się jego oryginalne imię i komu nasz ulubiony skrzat zawdzięcza istnienie? Czy to prawda, że nocami spaceruje po opustoszałych korytarzach biblioteki?

Pomaganie jest sztuką

W Bibliotece Uniwersyteckiej odbył się niedawno wernisaż prac uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Kopystyńskiego we Wrocławiu. Wernisaż to część akcji pomocowej dla syna pracowniczki UWr – Sebastiana. Obrazy wykonane zostały w pracowni malarstwa i rysunku pod kierunkiem prof. Agnieszki Traczyńskiej, prof. Katarzyny Rutkowskiej i prof. Pawła Sobolewskiego. Kuratorem wystawy była Agnieszka Marciniak-Kucharska.

Lektura obowiązkowa

Andrew Pettegree, Arthur der Weduwen Biblioteka. Krucha historia

Edward Brooke-Hitching Biblioteka szaleńca. Największe kurioza wydawnicze

Aleksandra Rybka Pokaż mi swoją bibliotekę

Umberto Eco O bibliotece


Ekslibris

Niespodzianka dla naszych Użytkowników!
W pierwszym numerze newsletteru przygotowaliśmy dla wszystkich Użytkowników wyjątkową niespodziankę! Jako dowód naszej wdzięczności za Państwa miłość do książek, oferujemy wyjątkowy ekslibris, który można pobrać i wydrukować. Zapraszamy do korzystania z tej unikalnej ozdoby, która podkreśli charakter niejednej Waszej książki. Przygotowujemy całą kolekcję ekslibrisów BUWr - zbierajcie je wszystkie!
Autorką ekslibrisu jest Joanna Konopczak, Oddział Zbiorów Muzycznych BUWr

To niektóre tematy, które można znaleźć w tym numerze. Całość jest dostępna do pobrania w postaci PDF.
Zapraszamy do lektury.

Ekslibris