Direkt zum Inhalt

Dostęp testowy do bazy Education Source Ultimate

Miło nam poinformować, że dostęp testowy do bazy Education Source Ultimate jest już dla Państwa aktywny i potrwa do 31.01.2024.

Baza Education Source Ultimate stanowi obszerne źródło informacji na temat zagadnień związanych z edukacją. Zawiera pełne teksty blisko 2.500 czasopism oraz ponad 500 monografii i książek, w tym blisko 1,000 aktywnych czasopism pełnotekstowych, a także raporty, roczniki statystyczne, testy edukacyjne, materiały konferencyjne i wiele innych. Education Source Ultimate zawiera również indeksy i abstrakty dla ponad 3.500 czasopism. Baza jest istotnym źródłem informacji w programach badań naukowych, w procesie kształcenia studentów i tworzeniu programów nauczania.

Education Source Ultimate to kompendium wiedzy o edukacji na każdym szczeblu, od wczesnego dzieciństwa do szkolnictwa wyższego, a także edukacji wielojęzycznej, edukacji zdrowotnej i metod testowania wykorzystywanych w procesie dydaktycznym. Tematyka bazy obejmuje: edukację dorosłych, pedagogikę porównawczą, edukację podyplomową, nauczanie zdalne, technologię edukacyjną, nauczanie początkowe, szkolnictwo wyższe, materiały instruktażowe, edukację religijną, edukację wielokulturową, relacje między nauczycielem a rodzicami, szkolną administrację, politykę edukacyjną, problemy społeczne, edukację specjalną, metody nauczania, edukację nauczycieli, szkolnictwo zawodowe i wiele innych.

Lista tytułów dostępnych w bazie: Education Source Ultimate

Link do wyszukiwarki

Międzynarodowe treści: baza oferuje treści z setek czasopism wydawanych w Ameryce Północnej, Europie i Ameryce Łacińskiej, Azji, Oceanii, aby zapewnić globalną perspektywę do badań pedagogicznych.

Baza została dodana na platformę EBSCOhost i jest dostępna dla użytkowników w ramach sieci adresów IP instytucji lub zdalnie, z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.