Direkt zum Inhalt

Webinaria i szkolenia

E-learning

Archiwalne webinaria

Webinaria:

Dostęp testowy do Scopus AI

Zapraszamy do korzystania z narzędzia Scopus AI w ramach okresu testowego dla instytucji naukowych w Polsce.

Okres testowy potrwa od 22 Kwietnia do 31 Maja 2024 r. i zostanie poprzedzony wprowadzeniem do SCOPUS AI: w piątek, 22 kwietnia Katarzyna Patyrak z Elsevier zaprezentuje funkcje i zastosowania generatywnej sztucznej inteligencji w ramach platformy Scopus.

Webinar skierowany jest do wszystkich naukowców, badaczy i użytkowników baz naukowych (przede wszystkim bazy SCOPUS). Nadchodzące wydarzenie ma na celu wprowadzenie do tematu zastosowania sztucznej inteligencji podczas prowadzenia, przeglądania i wyszukiwania wyników badań, jak i w szerszym kontekście całego procesu badawczego.

Użytkownicy webinaru dowiedzą się, w jaki sposób SCOPUS AI:

  • wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego,

  • przetwarza język naturalny,

  • wykorzystuje duże modele językowe

aby pomóc naukowcom szybciej i sprawniej przeglądać artykuły, weryfikować dane, czy tworzyć bibliografię.

Kasia Patyrak wyjaśni, w jaki sposób platforma wykorzystująca sztuczną inteligencję w przeszukiwaniu zasobów bazy Scopus zwiększa efektywność nie tylko samego wyszukiwania, ale również wyciągania wniosków.

Podczas webinaru uruchomiony będzie czat – dzięki czemu uczestnicy będą mogli zadawać pytania. Podczas rejestracji można wyrazić zgodę na otrzymanie nagrania webinaru.
 

WEBINAR WPROWADZAJĄCY - Unveiling Scopus AI Revolutionizing Academic Research with Artificial Intelligence
 

SESJA Q&A z ekspertem
DATA: 15/05/2024
GODZ: 12.00
CZAS TRWANIA: 45 min
PROWADZENIE: Katarzyna Patyrak (Elsevier), Adrian Raudaschl (Elsevier)
LINK DO REJESTRACJI: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_6HoQsahxQAK6R90PFJG7Cg

Zapraszamy na webinarium „Rozwój nauki w Polsce a światowe trendy okiem ekspertów Elsevier”, które odbędzie się 15 kwietnia o godz. 10:00. Webinarium przeznaczone jest dla instytucji należących do licencji krajowej Elsevier, zarówno dla naukowców, inżynierów, bibliotekarzy, specjalistów i analityków jak i dla kadry zarządzającej instytucjami naukowymi na każdym etapie pracy. Webinarium jest nieodpłatne, ale wymagana jest rejestracja przy użyciu instytucjonalnego adresu email. Więcej informacji (w tym plan webinarium) można znaleźć na highspot.com.