Direkt zum Inhalt

Szkolenie z wyszukiwarki naukowej EDS

Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu oraz firma EBSCO zapraszają dnia 27 listopada o godz. 12:00 na godzinne szkolenie, podczas którego zostanie zaprezentowana wyszukiwarka naukowa EDS (EBSCO Discovery Service), która jest obecnie testowana na Uniwersytecie Wrocławskim, a od 2020 r. zastąpi dotychczas używaną multiwyszukiwarkę Summon.

Wyszukiwarka naukowa to narzędzie umożliwiające przeszukiwanie zasobów elektronicznych biblioteki za pomocą jednego pola wyszukiwawczego, przez co użytkownicy mogą szybko i efektywnie otrzymać dostęp do potrzebnych materiałów.

Na spotkaniu przedstawiona zostanie krótka prezentacja wyszukiwarki oraz odbędzie się szkolenie z jej najważniejszych funkcji (podstawowe i zaawansowane strategie wyszukiwania, nawigacja po wynikach wyszukiwania, drukowanie, zapisywanie i eksport artykułów, tworzenie folderów osobistych).

Szkolenie odbędzie się w Bibliotece Uniwersyteckiej, ul. Fryderyka Joliot-Curie 12 - Informatorium OIN (poziom 1).
[2019-11-8]