Przejdź do treści

Ibuk Libra

Wejście do bazy


Uniwersytet Wrocławski podtrzymał roczny dostęp do wybranych publikacji (3021) w czytelni internetowej IBUK LIBRA. Dostęp możliwy jest z sieci uczelni, przez serwer PROXY albo za pośrednictwem kodu PIN, który można otrzymać po wysłaniu e-maila na adres oin.bu[w]uwr.edu.pl, w którym należy podać imię i nazwisko oraz numer legitymacji studenckiej.
Ważność wszystkich kodów PIN aktywnych do marca 2024 r. została przedłużona do marca 2025 r.
Aby korzystać z serwisu koniecznością jest założenie jednorazowego osobistego konta myIbuk, umożliwiającego danemu użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem. Po założeniu konta Użytkownik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może korzystać z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Aby poprawnie przeprowadzić rejestracje kliknij POMOC i zobacz Jak korzystać z IBUK LIBRA (dwa krótkie filmy) - lewy dolny róg na stronie https://libra.ibuk.pl/. W celu skorzystania z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK"
UWAGA:
- bardzo ważne! - w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło).
https://libra.ibuk.pl/
Uwagi techniczne:
wymagana przeglądarka: Google Chrome lub Mozilla Firefox.

Pomoc w formie przejrzystego i szczegółowego przewodnika, który wyjaśnia krok po kroku, jak poruszać się po platformie IBUK Libra i korzystać z dostępnych narzędzi. Pomoc zawiera interaktywne elementy (spis treści, linki), które ułatwiają przechodzenie pomiędzy rozdziałami/tematami.
Przewodnik
Pomoc

Filmiki instruktażowe:

[2024-04-26]