Direkt zum Inhalt

Udział BUWr w 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Z radością ogłaszamy udział Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu w 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już kolejny raz, kiedy okazujemy nasze wsparcie Wielkiej Orkiestrze i decydujemy się na zorganizowanie unikalnego lokalnego wydarzenia, łączącego zamiłowanie do nauki, kultury - z filantropią.

Tym samym zapraszamy do wzięcia udziału w aukcji, w której główną wygraną jest uczestnictwo w prezentacji najcenniejszych zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu.

Zwycięzca lub zwyciężczyni i wybrane przez nich osoby towarzyszące będą mieli wyjątkową szansę poznać unikatowe rękopisy, starodruki i mapy, które są dumą naszej Biblioteki. Nie są to tylko zwykłe materiały; to historie, które przeżyły wieki, przechowując mądrości i kulturę minionych epok. Zbiory Specjalne to serce Biblioteki, gdzie zazwyczaj dostęp mają tylko nieliczni.

Uwaga: Dla uczestników wydarzenia przewidziana jest dodatkowa prelekcja, która pozwoli jeszcze głębiej zanurzyć się w tematyce oraz przeszłości zgromadzonych dzieł. Zespół naszych pracowników to oddani nauce eksperci, gotowi dzielić się pasjonującymi historiami i wiedzą merytoryczną na najwyższym poziomie.

Każdy uczestnik spotkania otrzyma małą niespodziankę – pamiątkę, która długo będzie przypominać o tej wyjątkowej przygodzie.

Wszystkie środki finansowe zebrane podczas aukcji zostaną przekazane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Cieszymy się, że możemy być częścią tej wspaniałej inicjatywy, bo to nie tylko okazja na przeżycie wzniosłych momentów, ale przede wszystkim wsparcie i pomoc tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Przypomnijmy: w tym roku zbieramy fundusze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Dołączcie do nas w tym wyjątkowym dniu. Niech będzie to święto wiedzy, kultury i wspólnego działania na rzecz dobra. Razem możemy więcej!

Informacje dodatkowe: udział w pokazie – grupa max. do 10 osób, czas trwania pokaz – do 2 godzin.

Akademicki Wrocław dla WOŚP gra już po raz czwarty! Organizatorem tej wyjątkowej na skalę kraju akcji są: Wrocławskie Centrum Akademickie, Akademia Młodych Uczonych i Artystów oraz wrocławskie uczelnie wyższe. A na aukcjach, jak co roku wylicytować można specjalne wydarzenia, warsztaty, przedmioty, które pozawalają „od kuchni” poznać wrocławskie uczelnie i fascynujący świat nauki!

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich organizatorów, w tym roku Akademicki Wrocław oferuje do wylicytowania rekordową liczbę 27. aukcji, z których oczywiście całkowity dochód zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.