Direkt zum Inhalt

Rok Kopernika w Uniwersytecie Wrocławskim

Dzień Kopernika dla szkół

Na rok 2023 przypada 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika – z tej okazji rozpoczynamy obchody Roku Kopernika na Uniwersytecie Wrocławskim. Na inaugurację tego wydarzenia zorganizowaliśmy w Bibliotece Uniwersyteckiej Dzień Kopernika dla szkół. Na wspólne świętowanie 550. urodzin wybitnego uczonego zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych i licealistów, którzy mieli okazję obejrzeć z bliska pierwsze wydanie dzieła O obrotach sfer niebieskich. Prezentowane były także inne dzieła znanych astronomów, które znajdują się w zbiorach starych druków Biblioteki Uniwersyteckiej. Uczniowie wysłuchali także wykładu przygotowanego przez dr. Pawła Presia pod tytułem 550 lat astronomii - od Mikołaja Kopernika do teleskopu kosmicznego Jamesa Webba.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

dar

Zachęcamy do śledzenia innych wydarzeń związanych z Rokiem Kopernika we Wrocławiu.

Szczegóły wkrótce!