Oddział Starych Druków - Baza danych

29.06.2007 r. Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu wraz z sześcioma innymi bibliotekami naukowymi w Polsce weszła w skład konsorcjum "Grupa Polskich Bibliotek Naukowych Gromadzących Stare Druki" w celu wspólnego przystąpienia do CERL (Consortium of European Research Libraries). Jako uczestnik konsorcjum BUWr będzie uczestniczyć w tworzeniu katalogu elektronicznego zawierającego opisy książek wydanych w Europie do 1830 roku poprzez przesyłanie opisów katalogowych (własne rekordy) do bazy Heritage of the Printed Book.

W ramach polskiej grupy członkowskiej, uczestniczącej w CERL, Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu otrzymała dostęp do bazy HPB dla celów katalogowania oraz możliwość udostępniania jej czytelnikom. Szczegółową statystykę ilości przesłanych rekordów można znaleźć na stronie domowej Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie (https://www.buw.uw.edu.pl/), która była jedyną polską biblioteką uczestniczącą w CERL zanim utworzono konsorcjum grupy polskiej.

Czytelnicy Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu mogą przeszukiwać bazę HPB w Czytelni Zbiorów Specjalnych na ul. Fryderyka Joliot-Curie 12 w godzinach jej otwarcia.