Biuletyn Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu nr 152 z dnia 6.04.2022 r.

Biuletyn Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu nr 152 z dnia 6.04.2022 r.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku:

= = = = = = = = =

Zmiana zasady korzystania z agend Biblioteki Uniwersyteckiej
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Na podstawie zarządzenia Nr 70/2022 Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 1 kwietnia 2022 r. w sprawie zasad funkcjonowania Uniwersytetu Wrocławskiego w związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID-19 wprowadza się nowe zasady korzystania za agend Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu. Pełna informacja na ten temat dostępna jest na stronie Biblioteki w zakładce: Zasady korzystania z agend Biblioteki Uniwersyteckiej.
Prosimy o zapoznanie się treścią komunikatu.

Ibuk Libra - nowe tytuły
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Miło nam poinformować, że Uniwersytet Wrocławski podtrzymał roczny dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA. Pracownicy wydziałów wskazali tytuły książek, które od dziś dostępne są w pełnym tekście w  sieci UWr, przez serwer PROXY albo za pośrednictwem kodu PIN. UWAGA: Ważność wszystkich kodów PIN aktywnych do marca 2022 r. została przedłużona do marca 2023 r.
Więcej informacji na ten temat w naszym serwisie internetowym w zakładce: Ibuk Libra - nowe tytuły.

Dostęp do zasobów elektronicznych
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Studenci wszystkich kierunków i rodzajów studiów Uniwersytetu Wrocławskiego, pracownicy naukowi i doktoranci naszej Uczelni mogą bezpłatnie korzystać z zasobów elektronicznych udostępnionych na UWr oraza poprzez serwer PROXY poza Uniwersytetem. Bazy danych zawierają duże kolekcje ksiązek i czasopsim elektronicznych w pełnym tekście. Ułatwieniem przy peszukowaniu E-Zasobów UWr na pewno jest multiwyszukiwarka EDS (EBSCO Discovery Service) dostepna na stronie startowej Biblioteki. Pełny wykaz baz danych znajduje się zakładce: E-Zasoby UWr. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej formy dostępu do pełnowartościowych i wiarygodnych źródeł informacji.

Internetowy Inwentarz Oddziału Rękopisów BUWr
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Pracownicy Oddziału Rekoisów udostępnli w formie bazy danych informacje o wszystkich manuskryptach przechowywanych w naszej Bibliotece, Jest to pionierskie przedsięwzięcie, ponieważ do tej pory żadna polska biblioteka posiadająca zbiory specjalne nie udostępniła inwentarza rękopisów w internecie. Wiecej informacji na ten temat znajduje się w zakładce: Pinax - Internetowy Inwentarz Oddziału Rękopisów BUWr.

Waga