Biuletyn Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu nr 154 z dnia 18.05.2022 r.

Biuletyn Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu nr 154 z dnia 18.05.2022 r.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku:

= = = = = = = = =

Transcribathon - Wrocław 2022
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

W ramach realizowanego przez Bibliotekę projektu EnrichEuropeana+ w dniach od 30 maja do 3 czerwca na platformie Transcribathon.eu odbędzie się Wrocławski Tydzień Transkrypcji.
Zapraszamy do udziału!
Wrocławski Tydzień Transkrypcji poprzedzony jest Tygodniem Przygotowawczym w dniach od 23 do 27 maja
Zapraszamy do zaangażowania się!
Każdy może pomóc w transkrypcji odręcznie pisanych dokumentów, wziąć udział w Tygodniu Transkrypcji i "otworzyć" dostęp do zawartych w tych dokumentach bezcennych informacji. Wszystkich chętnych prosimy o wysłanie e-maila na adres: transkrypcje@uwr.edu.pl oraz wypełnienie krótkiej ankiety.
Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć w serwisie internetowym Biblioteki Uniwersyteckiej, na naszym profilu na Facebooku oraz na YouTube.

IBUK Libra - rozszerzony dostęp
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Wydawnictwo Naukowe PWN przygotowało dla Czytelników platformy IBUK Libra niespodziankę. Od dziś wszyscy studenci oraz pracownicy UWr mają dodatkowo otwarty dostęp do nowości Wydawnictwa Naukowego PWN i Wydawnictwa Lekarskiego PZWL (71 publikacji). Zasady korzystania z IBUK Libra pozostają bez zmian, zwiększa się tylko pula dostępnych tytułów. Pełne teksty dodatkowych 71 książek będą dostępne od 10 do 30 maja 2022 r. Więcej informacji o elektronicznej czytelni IBUK Libra dostępne jest w serwisie naszej Biblioteki.

Dostęp testowy do podręczników Cambridge University Press
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Miło nam poinformować, że Uniwersytet Wrocławski otrzymał dwumiesięczny dostęp do ponad tysiąca tytułów podręczników akademickich wydawnictwa Cambridge University Press. Pełne teksty podręczników z 33 dziedzin wiedzy będą dostępne do 16 lipca 2022 r. w sieci naszej Uczelni oraz za pośrednictwem usługi proxy. W serwisie Higher Education można opcjonalnie zarejestrować indywidualne konto użytkownika. Dzięki temu uzyskuje się dostęp narzędzi ułatwiających korzystanie z podręczników takich jak tworzenie zakładek, drukowanie, dodawanie notatek i wiele innych. Zachęcamy wszystkich do korzystania z bazy oraz propagowania informacji o dostępie do niej.

Zmiana cen kart bibliotecznych krótkoterminowych
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Chcielibyśmy poinformować że od dnia 17 maja 2022 r. zmianie ulegną ceny kart bibliotecznych krótkoterminowych oraz ich prolongat. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w Cenniku BUWr. (Cennik opłat i usług Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu. I. Opłaty biblioteczne i usługi biblioteczno-informacyjne, punkty od 4. do 7.).

Dostęp do zasobów elektronicznych (E-Zasoby UWr)
Studenci wszystkich kierunków i rodzajów studiów Uniwersytetu Wrocławskiego, pracownicy naukowi i doktoranci naszej Uczelni mogą bezpłatnie korzystać z zasobów elektronicznych udostępnionych na UWr oraz poprzez serwer PROXY poza Uniwersytetem. Bazy danych zawierają duże kolekcje książek i czasopism elektronicznych w pełnym tekście. Ułatwieniem przy przeszukiwaniu E-Zasobów UWr na pewno jest multiwyszukiwarka EDS (EBSCO Discovery Service) dostępna na stronie startowej Biblioteki. Pełny wykaz baz danych znajduje się zakładce: E-Zasoby UWr. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej formy dostępu do pełnowartościowych i wiarygodnych źródeł informacji.

Waga