Biuletyn Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu nr 151 z dnia 15.02.2022 r.

Biuletyn Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu nr 151 z dnia 15.02.2022 r.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku:

= = = = = = = = =

Godziny otwarcia Biblioteki Uniwersyteckiej od 17 do 28 lutego
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Informujemy, że w dniach od 17 do 28 lutego 2022 r. zmianie ulegają godziny otwarcia Biblioteki.

We wtorki i czwartki (17, 22 i 24 lutego) Biblioteka będzie czynna wyłącznie na pierwszą zmianę, w godzinach od 8:00 do 15:00.
W pozostałe dni tygodnia godziny otwarcia  pozostają bez zmian (od 8:00 do 19:00).
W soboty Biblioteka czynna jest w godzinach od 9:00 do 14:00.
Szczegółowy harmonogram otwarcia poszczególnych agend bibliotecznych dostępny jest na stronie BUWr: kontakt i godziny otwarcia.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Zasady korzystania z agend Biblioteki Uniwersyteckiej
W związku z utrzymującym się zagrożeniem epidemicznym prosimy o zapoznanie się z zasadami korzystania z agend Biblioteki. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na limity miesjsc obowiązujące w wybranych agendach oraz konieczność umawiania wizyt. Szczegóły są dostepne w zakładce: Zasady korzystania z agend Biblioteki Uniwersyteckiej

Dostęp do zasobów elektronicznych
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Pracownicy naukowi, doktoranci i studenci Uniwersytetu Wrocławskiego mogą bezpłatnie korzystać z zasobów elektronicznych udostępnionych online na Uczelni i poza nią. Bazy zawierają zarówno czasopsisma jak i ksiązki w wersji elektronicznej. Dostęp spoza sieci informatycznej Uniwersytetu jest możliwy po skorzystaniu z suługi PROXY. Pełny wykaz e-zasobów dostępny jest w zakładce: E-Zasoby UWr

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej formy dostępu do zbiorów.

Internetowy Inwentarz Oddziału Rękopisów BUWr
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Pod adresem pinax.bu.uni.wroc.pl dostępna jest nowa strona internetowa przygotowana przez pracowników Oddziału Rekopisów. Prezentuje ona podstawowe informacje o wszystkich rękopisach zgromadzonych w naszej Bibliotece, Jest to pionierskie przedsięwzięcie, ponieważ do tej pory żadna polska biblioteka posiadająca zbiory specjalne nie udostępniła inwentarza rękopisów w internecie. Wiecej informacji na ten temat znajduje się w zakładce: Pinax - Internetowy Inwentarz Oddziału Rękopisów BUWr.

Waga