Szkolenie z Web of Science

W dniu 21 listopada 2014 r.(piątek) o godz. 10.00 odbędzie się otwarte szkolenie z platformy Web Of Science.
Platforma Web of Science obejmuje pakiet cytowań baz danych: Science Citation Index Expanded (SCIE, roczniki od 1945), Social Sciences Citation Index (SSCI, roczniki od 1956), Art and Humanities Citation Index (AHCI, roczniki od 1975), Conference Proceedings Citation Index (CPCI, w tym części Science i Social z rocznikami od 1990) oraz bazę Journal Citation Reports (JCR, która zawiera ocenę bibliometryczną cytowalności czasopism naukowych, oraz podaje wskaźnik Impact Factor).

Zakres szkolenia obejmuje:

• wprowadzenie do bazy bibliograficzno-abstraktowej Web of Science Core Collection,

• nawigacja na platformie Web of Science,

• portal informacyjny dla naukowców i badaczy ResearcherID,

• program zarządzania bibliografią załącznikową EndNote Web,

• baza Journal Citation Reports - baza cytowań czasopism.

Szacunkowy czas szkolenia to 2 X 1,5 godz.
Miejsce szkolenia: duża sala audiowizualna Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. F. Joliot-Curie 12.
Zapraszamy do licznego uczestnictwa.
[2014-11-18]