Zasady korzystania z agend Biblioteki Uniwersyteckiej

(obowiązują od 1 października 2020 roku)

1. Uwagi ogólne

1. Użytkownikom Biblioteki zaleca się zamawianie materiałów bibliotecznych zdalnie, a na miejscu w budynku BUWr, tylko na oznakowanych terminalach.

2. Od dnia 12 października 2020 r. do odwołania obowiązują zmienione godziny otwarcia Biblioteki. Pełny tekst komunikatu na ten temat dostępny jest na stronie aktualności.

3. Od października do dyspozycji użytkowników pozostają szafki samoobsługowe na Poziomie 0 oraz szatnia, które są dezynfekowane po każdym użyciu.

4. Wszyscy wchodzący do budynku Biblioteki użytkownicy oraz studenci Dziennikarstwa zobowiązani są do zdezynfekowania rąk środkami dezynfekującymi i/lub noszenia jednorazowych rękawic, a także do używania maseczek przesłaniających nos i usta lub przyłbic (w kabinach pracy indywidualnej Czytelni Głównej nie obowiązuje noszenie masek/przyłbic ochronnych). W przypadku wnoszenia własnego sprzętu komputerowego (np. laptopy, tablety) lub telefonów komórkowych – należy zdezynfekować te urządzenia w Punkcie Informacyjnym Biblioteki.

5. Wszystkim przebywającym w budynku Biblioteki zaleca się zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego pomiędzy osobami – 1,5 m.

6. Toalety i windy w budynku BUWr oznakowano informacjami, które określają limity osób mogących korzystać z nich jednocześnie. Należy przestrzegać tych reguł użytkowania.

7. Zalecamy użytkownikom częste dezynfekowanie dłoni. Pojemniki z płynem dezynfekującym dostępne są w całej otwartej przestrzeni bibliotecznej przeznaczonej dla użytkownika oraz w toaletach.

2. Zasady korzystania z Wypożyczalni Miejscowej

1. Książki oddawane przez użytkowników poddawane są 4-dniowej kwarantannie i są oznaczone w katalogu komputerowym Biblioteki statusem: „w kwarantannie”. Książki oznaczone statusem „dostępne” można zamawiać poprzez konto użytkownika w katalogu online.

2. Ze względu na trwające zagrożenie epidemiczne, dbając o bezpieczeństwo zarówno użytkowników jak i personelu Biblioteki, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w poruszaniu się w przestrzeni budynku BU oraz przestrzeganie następujących zasad:

• użytkownicy, udający się tylko do Wypożyczalni Miejscowej nie są zobowiązani do pozostawiania okryć wierzchnich i toreb/plecaków itp. w szafkach samoobsługowych.

• wymagane jest używanie masek ochronnych i zdezynfekowanie rąk od razu po wejściu do budynku (zalecane także używanie rękawic).

• przy ladzie Wypożyczalni Miejscowej uruchomione będą 2 stanowiska obsługi oznaczone następująco:
      1. Tylko WYPOŻYCZENIA (1 stanowisko)
      2. ZWROTY I WYPOŻYCZENIA (1 stanowisko)

• Użytkownicy podchodzą do lady pojedynczo, kierują się do właściwego stanowiska i stosują się do wskazówek dyżurnego bibliotekarza. Oddawane książki użytkownik odkłada osobiście do wyznaczonego pudła, które po napełnieniu odstawiane jest na obowiązkową kwarantannę.

W celu zapewnienia komfortu korzystania z agend Biblioteki Uniwersyteckiej prosimy wszystkich użytkowników o zastosowanie się do powyższych zaleceń.
[2020-09-30]