Kolekcja "Transkrypcje nutowe"

Kolekcja "Transkrypcje nutowe" jest nową usługą wzbogacającą prezentację zbiorów o udźwiękowione transkrypcje historycznych utworów muzycznych, pochodzących ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu. Dzięki tej usłudze użytkownik BCUWr obok możliwości skorzystania z reprodukcji cyfrowej oryginalnego zapisu nutowego w postaci samodzielnych obiektów lub wielu książek głosowych czy instrumentalnych może zapoznać się z brzmieniem utworu, obserwując jednocześnie przebieg przetranskrybowanego zapisu nutowego. Nuty można pobrać w wielu formatach edycyjnych (mscz, MusicXML), prezentacyjnych (PDF) oraz audio (mp3).

Dostęp do kolekcji możliwy jest poprzez Bibliotekę Cyfrową Uniwersytetu Wrocławskiego:

Oraz bezpośrednio poprzez portal MuseScore:

Publikacja grupowa w Bibliotece Cyfrowej zawiera reprodukcję cyfrową oraz rekordy poszczególnych transkrypcji utworów, które przenoszą użytkownika do utworu dostępnego w MuseScore.

Nową usługę uruchomiono przy finansowym wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego — Działalność Upowszechniająca Naukę 546/P-DUN/2016.
[2017-01-30]