Zasady korzystania z agend czytelnianych i Informatorium w BUWr w lipcu i we wrześniu 2020 r.

Każdą zaplanowaną wizytę należy umówić telefonicznie na wybrany termin (dzień i godzina). Wyłącza się z korzystania stoły i terminale komputerowe umieszczone w holach Biblioteki. Informujemy, że każdy użytkownik zainteresowany skorzystaniem ze zbiorów BU w jej siedzibie zobowiązany jest do posiadania maseczki ochronnej i lateksowych rękawic. Przy wejściu do budynku Biblioteki należy założyć maseczkę, zdezynfekować ręce i założyć rękawice. Używanie ich wymagane jest przez cały okres przebywania w budynku. Następnie należy zgłosić w Punkcie Informacyjnym swoją wcześniej umówioną wizytę na konkretną godzinę do wybranej czytelni lub Informatorium.

Limity dostępnych miejsc w czytelniach/Informatorium:

1. Informatorium:
    • jednorazowo w pomieszczeniu Informatorium może przebywać do 18 użytkowników;

• umawianie wizyt: tel.: 71 37 57 596, e-mail: ;

• godziny otwarcia: poniedziałek, czwartek: 12:00 - 19:00, wtorek, środa, piątek: 8:00 - 15:00.

2. Czytelnia Czasopism Bieżących i Archiwalnych:
    • jednorazowo w pomieszczeniu czytelni może przebywać do 24 użytkowników;

• umawianie wizyt: tel.: 71 34 63 122, e-mail: ;

• godziny otwarcia: : poniedziałek, czwartek: 12:00 - 19:00, wtorek, środa, piątek: 8:00 - 15:00.

3. Czytelnia Śląska:
    • jednorazowo w pomieszczeniu czytelni może przebywać do 24 użytkowników;

• umawianie wizyt: tel.: 71 37 57 604, e-mail: ;

4. Czytelnia Główna:
    • jednorazowo w pomieszczeniu czytelni może przebywać do 48 użytkowników;

• umawianie wizyt: tel.: 71 375 76 03, e-mail: ;

5. Czytelnia Zbiorów Specjalnych:
    • jednorazowo w pomieszczeniu czytelni może przebywać do 14 użytkowników;

• umawianie wizyt: tel.: 71 37 52 403, e-mail: ;

• godziny otwarcia: poniedziałek, czwartek: 12:00 - 18:00, wtorek, środa, piątek: 8:00 - 15:00.

Uwaga 1
W miesiącach: lipiec/sierpień/wrzesień, ze względu na zmianę harmonogramu pracy agend obsługujących użytkowników, Biblioteka nie będzie zamykana w godzinach 13:00 - 14:00. Zabiegi dezynfekcyjne będą wykonywane przed otwarciem i po zamknięciu agend.

Do dyspozycji użytkowników pozostają szafki ubraniowe na Poziomie 0, w których należy zostawić odzież wierzchnią i większe torby, plecaki. Szafki będą dezynfekowane po każdym udostępnieniu. Szatnia pozostaje wyłączona z użytkowania

1. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne - nie dopuszcza się wnoszenia do Biblioteki i korzystania na miejscu z własnych książek i materiałów.

2. W odwiedzanych agendach bibliotecznych istnieje możliwość korzystania z własnego sprzętu komputerowego i dostępnej w BUWr sieci Wi-Fi, po uprzednim zgłoszeniu tej potrzeby dyżurnemu bibliotekarzowi w Punkcie Informacyjnym Biblioteki. W celu wniesienia do Biblioteki własnego sprzętu komputerowego należy dokonać dezynfekcji tego sprzętu w Punkcie Informacyjnym (dyżurny bibliotekarz udostępni jednorazowe chusteczki przeznaczone do wykonania bezpiecznego zabiegu dezynfekcji sprzętu elektronicznego) a następnie - ponownie zdezynfekować dłonie w rękawicach.

3. Zawiadamiamy, że w sytuacji pełnego obłożenia miejsc w czytelniach i Informatorium, priorytet w obsłudze będzie przysługiwał pracownikom i studentom Uniwersytetu Wrocławskiego, a pozostali użytkownicy zmuszeni będą do nieco dłuższego oczekiwania, zależnego od tempa zwalniania się miejsc.

Uwaga 2
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zachęca się użytkowników do skracania czasu korzystania z agend Biblioteki do niezbędnego minimum.
Mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie użytkowników oraz pracowników Biblioteki, prosimy wszystkich o stosowanie się do zaleceń dyżurnych bibliotekarzy i pracowników ochrony budynku.
[2020-07-1]