Wolny Dostęp do zbiorów w Bibliotece Uniwersyteckiej - otwarcie

4 stycznia 2021 roku Biblioteka Uniwersytecka uruchamia dostęp do części swoich zbiorów w obszarze tzw. Wolnego Dostępu. Księgozbiór dotąd wyłączony z użytkowania w związku z wdrażaniem systemu RFID w BU zostaje ponownie udostępniony naszym Użytkownikom na 2 poziomach magazynów otwartych i w Czytelni Głównej. Prosimy o zapoznanie się z Zasadami korzystania ze zbiorów w Wolnym Dostępie oraz ze sposobem ich uporządkowania na regałach. Księgozbiór ustawiony został w układzie rzeczowym, według Klasyfikacji Biblioteki Kongresu w Waszyngtonie. Opis dziedzin, ich krótkie charakterystyki oraz lokalizacje na poszczególnych poziomach dostępne są: Tutaj.

W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi i wytycznymi ministerialnymi, na każdym poziomie w obszarze Wolnego Dostępu może jednocześnie przebywać 20 osób z zachowaniem wszelkich środków ostrożności wymaganych podczas pobytu w budynku BUWr. W przypadku chęci skorzystania z Wolnego Dostępu – nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Ruch osobowy w obszarach Wolnego Dostępu będzie regulowany na bieżąco przez dyżurnego bibliotekarza. Możliwość korzystania z sieci wi-fi, kabin pracy indywidulanej oraz grupowej w Wolnym Dostępie możliwa będzie w drugim kwartale 2021 roku.

Tymczasem zapraszamy do korzystania z kabin pracy indywidualnej w Czytelni Głównej oraz z sieci Wi-Fi dostępnej we wszystkich czytelniach i Informatorium BU.

Do korzystania ze zbiorów dostępnych w obszarach Wolnego Dostępu zapraszamy w godzinach: 8:00 - 19:00  od poniedziałku do piątku oraz w soboty w godzinach: 9:00 - 14:00.