UWAGA - Ograniczenie godzin otwarcia od 22 marca do odwołania

Ograniczenie godzin otwarcia Biblioteki Uniwersyteckiej od 22 marca do odwołania.

Zawiadamiamy P.T. Użytkowników, że w związku ze wzrostem zagrożenia epidemiologicznego w kraju (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 marca b.r.) oraz w oparciu o rekomendacje Biblioteki Narodowej, agendy czytelniane oraz Informatorium BUWr od dnia 22 marca br. będą nieczynne do odwołania.

Wypożyczalnia Miejscowa oraz Wolny Dostęp będą otwarte dla Użytkowników według następującego harmonogramu:

• Poniedziałek, czwartek: 12:00 - 19:00.
  • Wtorek, środa, piątek: 8:00 – 15:00.
  • Sobota: zamknięte.

Korzystanie z obszarów Wolnego Dostępu jest możliwe wyłącznie w celu wypożyczenia materiałów bibliotecznych. Z materiałów, które udostępniane są na miejscu będzie można zamawiać skany zgodnie z zasadami dostępnymi na naszej stronie internetowej: https://www.bu.uni.wroc.pl/tresc/zasady-dotyczace-skanowania-materialow-bibliotecznych Zamówienia na kopie materiałów bibliotecznych można złożyć na miejscu w obszarze Wolnego Dostępu lub na adres e-mail Oddziału Informacji Naukowej: oin.bu[w]uwr.edu.pl (oin[dot]bu[at]uwr[dot]edu[dot]pl).
Korzystanie z materiałów bibliotecznych z dziedziny A i Z zlokalizowanych w Czytelni Głównej możliwe jest po uprzednim kontakcie z pracownikami Czytelni.
Zbiory zamówione z magazynu ogólnego do Czytelni Głównej, Czytelni Czasopism Bieżących i Archiwalnych oraz z magazynu śląskiego do Czytelni Śląskiej (za wyjątkiem zbiorów zabytkowych) przed 22 marca, będą pozostawione w tych agendach do 31 marca b.r. Użytkownicy, którzy chcieliby przejrzeć te materiały w obszarze WD i zadecydować o złożeniu zamówienia na kopie proszeni są o kontakt z odpowiednią czytelnią:

Czytelnia Główna:
e-mail:  sc.bu[w]uwr.edu.pl (sc[dot]bu[at]uwr[dot]edu[dot]pl)

Czytelnia Czasopism Bieżących i Archiwalnych:
tel.: 71 346 31 22
e-mail: sc.bu[w]uwr.edu.pl (sc[dot]bu[at]uwr[dot]edu[dot]pl)

Czytelnia Śląska:
e-mail:  sc.bu[w]uwr.edu.pl (sc[dot]bu[at]uwr[dot]edu[dot]pl)

W celu zapewnienia komfortu korzystania z agend Biblioteki Uniwersyteckiej oraz dbając o bezpieczeństwo zarówno użytkowników jak i personelu, prosimy o zastosowanie się do zasad sanitarnych obwiązujących w budynku Biblioteki opisanych na naszej stronie internetowej: Zasady korzystania z agend Biblioteki Uniwersyteckiej - aktualizacja i przy wejściu do budynku Biblioteki. Osoby udające się do obszarów WD proszone są o pozostawienie odzieży wierzchniej i toreb w Szatni. Użytkownicy, którzy wypożyczyli materiały biblioteczne proszeni są o opuszczenie budynku Biblioteki.

[2021-03-22]