UWAGA - Biblioteka Uniwersytecka zamknięta od 12.03. - 24.05.br

Informujemy P.T. Użytkowników, że zgodnie z Zarządzeniem nr 53/2020 Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 28 kwietnia 2020 r. w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19 wśród członków społeczności Uniwersytetu Wrocławskiego, Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu będzie nieczynna od dnia 12 marca do 24 maja 2020 roku (włącznie).
W związku z utrudnieniami w dostępie do agend BUWr obsługujących Użytkowników zawiadamiamy, że w okresie zamknięcia Biblioteki, tj. od dnia 12 marca b.r.

• nie będą naliczane kary regulaminowe za nieterminowe zwroty książek, a terminy ich wypożyczenia zostaną wydłużone do 3 miesięcy. Użytkownicy mogą również samodzielnie dokonywać zdalnych prolongat wypożyczonych książek poprzez swoje konto biblioteczne – zgodnie z Regulaminem udostępniania zbiorów BUWr.

• studenci i pracownicy UWr mają możliwość skorzystania ze zdalnego dostępu do e-źródeł (czasopisma online, elektroniczne książki, bazy danych) poprzez serwer PROXY z komputerów domowych, pod warunkiem, że umowa licencyjna na to pozwala. Rejestracja usługi proxy (https://www.bu.uni.wroc.pl/uslugi-online-proxy). Po wejściu na link studenci UWr powinni wybrać kategorię "Student UWr – konto tymczasowe".

• Użytkowników, którzy złożyli zamówienia w Wypożyczalni Międzybibliotecznej prosimy o oczekiwanie na kontakt od pracownika Wypożyczalni, który poinformuje o sposobie udostępnienia zamówionych materiałów bibliotecznych.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
[2020-04-29]