Szkolenie ze Scopus i Science Direct

Biblioteka Główna Uniwersytetu Wrocławskiego i Elsevier B.V, producent baz Scopus i ScienceDirect, zapraszają na bezpłatne szkolenie użytkowników tych baz.

Szkolenie ma na celu udzielenie wsparcia pracownikom naukowym, bibliotekarzom, doktorantom i studentom poprzez rozwijanie ich umiejętności sprawnego i efektywnego korzystania z zasobów baz, a także z narzędzi, które ułatwiają przeszukiwanie dokumentów, analizę czasopism i zarządzanie wynikami.

Szkolenie będzie mieć formę prezentacji.
Czas trwania szkolenia: ok. 2h

Program:

• ogólne informacje o bazach ScienceDirect i Scopus

• formułowanie kryteriów wyszukiwania

• posługiwanie się narzędziami oferowanymi przez bazę Scopus (śledzenie cytowań, indeks Hirscha, profil autora i instytucji, wskaźniki bibliometryczne, analiza czasopism)

• powiązanie z innymi bazami i serwisami (ORCID), ustawianie alertów, zdalny dostęp

• zgłaszanie czasopism do indeksowania w Scopusie

• Mendeley - nowoczesne narzędzie do zarządzania zestawieniami bibliograficznymi z różnych źródeł

Miejsce: sala audiowizualna poziom "0" (wejście przez drzwi obrotowe)
Biblioteka Uniwersytecka, ul. F. Joliot-Curie 12.
Termin: 3.12.2014, godz. 10.00,
Rejestracja: http://goo.gl/uWE7sF

Uczestnicy szkolenia otrzymają stosowne certyfikaty.
[2014-11-25]