Próbny dostęp do baz EBSCO - Ultimate

Uprzejmie informujemy PT Użytkowników, że Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu uzyskała dostęp do trzech baz wydawnictwa EBSCO w wersji Ultimate: Humanities Source, Sociology Source, Applied Science & Technology Source. Dostęp do baz jest możliwy w sieci komputerowej UWr oraz przez serwer PROXY do dnia 15.08.2020 r.
Dostęp do serwisu:

Humanities Source Ultimate to najobszerniejsza baza z zakresu nauk humanistycznych w rozszerzonej wersji ULTIMATE. Baza zawiera tysiące pełnotekstowych czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej oraz odpowiednie tego rejonu zasoby autorytatywne. Humanities Source Ultimate zapewnia dostęp do lokalnych informacji na temat nauk humanistycznych w globalnej perspektywie. Tematyka bazy obejmuje: archeologię, regionalistykę, sztukę, studia klasyczne, komunikację społeczną, taniec, film, folklor, studia nad kulturową i społeczną rolą płci (Gender Studies), historię, dziennikarstwo, językoznawstwo, krytykę literacką i społeczną, literaturę, muzykę, sztuki teatralne, przedstawienia i koncerty, filozofię, religię i teologię i wiele innych. Bezkonkurencyjna zawartość Humanities Source Ultimate obejmuje: około 1.540 pełnotekstowych czasopism naukowych w tym 1.240 czasopism recenzowanych naukowo i 710 czasopism czasopism pełnotekstowych indeksowanych w SCOPUS i Web of Sciences a ponadto książki, biografia, recenzje książek, musicale, opery, scenariusze sztuk i inne.

Link: https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=s7738106&groupid=main&profile=ehost&defaultdb=hsi

Sociology Source Ultimate jest najobszerniejszą bazą z zakresu socjologii. Zapewnia użytkownikom dostęp do informacji obejmujących szerokie spektrum studiów socjologicznych. Tysiące pełnotekstowych czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej w połączeniu z odpowiednimi tego rejonu zasobami autorytatywnymi sprawia, że Sociology Source Ultimate to nieocenione źródło wiadomości na temat socjologii i nauk pokrewnych niezbędne podczas studiów nad wszystkimi aspektami ludzkich zachowań i rodzajów przez interakcje społeczne. Tematyka bazy obejmuje m.in: zachowania odbiegające od normy, dyskryminację, rozwój ekonomiczny, studia etniczne, związki rodzinne, tożsamość płciową, migracje, wzrost populacji, rozwarstwienie ekonomiczne, religię, ruchy społeczne, uzależnienia i wiele innych. Baza zawiera ponad 1.050 czasopism pełnotekstowych, w tym 1004 czasopisma recenzowane naukowo i około 570 czasopism czasopism pełnotekstowych indeksowanych w SCOPUS i Web of Science a także obszerną kolekcję książek, monografii i materiałów konferencyjnych.

Link: https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=s7738106&groupid=main&profile=ehost&defaultdb=sxi

Applied Science & Technology Source Ultimate to baza danych w rozszerzonej wersji ULTIMATE z zakresu nauk ścisłych tzw. STEM czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Baza zawiera setki pełnotekstowych czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej w niespotykanym do tej pory zakresie globalnym. Połączenie materiałów publikowanych lokalnie z pochodzącymi z całego świata odpowiednimi dla danego rejonu zasobami autorytatywnymi sprawia, że Applied Science & Technology Source Ultimate jest wszechstronnym narzędziem badawczym dla studentów poszukujących obszerniejszego źródła informacji w światowej perspektywie. Aby umożliwić studentom dostęp do materiałów badawczych, aktualnych informacji na temat najnowszych trendów, postępów, innowacji w zakresie nauki, technologii, inżynierii i matematyki w bazie zamieszczono setki czasopism indeksowanych w wiodących indeksach cytowań oraz w najważniejszych bazach bibliograficznych zwierających czasopisma z dziedziny nauk inżynieryjnych i technicznych. Tematyka bazy obejmuje: technikę lotniczą i kosmonautyczną, inżynierię rolniczą, sztuczną inteligencję, inżynierię chemiczną, informatykę, zasoby energii, genetyka, hydroponikę, inżynierię mechaniczną, farmakologię, robotykę, rozwój oprogramowania. Baza zawiera ponad 1.350 czasopism pełnotekstowych, ponad 1.130 czasopism pełnotekstowych recenzowanych naukowo oraz ponad 650 czasopism pełnotekstowych indeksowanych w SCOPUS i Web of Science.

Link: https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=s7738106&groupid=main&profile=ehost&defaultdb=aps
[2020-06-15]