Otwarcie agend czytelnianych i Informatorium w BUWr

Zawiadamiamy P.T. Użytkowników, że z dniem 1 czerwca 2020 r. przywrócona zostaje możliwość korzystania z agend czytelnianych oraz Informatorium Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu. Każdą zaplanowaną wizytę należy umówić telefonicznie na wybrany termin. Wyłącza się z korzystania stoły i terminale komputerowe umieszczone w holach Biblioteki.
Informujemy, że każdy użytkownik zainteresowany skorzystaniem ze zbiorów BU w jej siedzibie zobowiązany jest do posiadania maseczki ochronnej i lateksowych rękawic. Przy wejściu do budynku Biblioteki należy założyć maseczkę, zdezynfekować ręce i założyć rękawice. Używanie ich wymagane jest przez cały okres przebywania w budynku. Następnie należy zgłosić w Punkcie Informacyjnym swoją wcześniej umówioną wizytę na konkretną godzinę do wybranej czytelni lub Informatorium.

Limity dostępnych miejsc w czytelniach/Informatorium:

 1. Informatorium:
  • jednorazowo w pomieszczeniu Informatorium może przebywać do 18 użytkowników;

  • umawianie wizyt: tel.: 71 37 57 596, e-mail: e-mail: ;

  • godziny otwarcia: poniedziałek - piątek: 8:00 - 19:00, sobota: 9:00 - 14:00

 2. Czytelnia Czasopism Bieżących i Archiwalnych i Czytelnia Śląska:
  • jednorazowo w pomieszczeniu czytelń może przebywać do 24 użytkowników: 12 w Czytelni Czasopism, 12 w Czytelni Śląskiej;

  • umawianie wizyt: tel.: 71 34 63 122 - Czytelnia Czasopism; tel.: 71 34 63 157 - Czytelnia Śląska; e-mail ogólny do czytelń: ;

  • godziny otwarcia: poniedziałek - piątek: 8:00 - 19:00, sobota: 9:00 - 14:00.

 3. Czytelnia Główna:
  • jednorazowo w pomieszczeniu czytelni może przebywać do 48 użytkowników;

  • umawianie wizyt: tel.: 71 375 76 03 e-mail: ;

  • godziny otwarcia: poniedziałek - piątek: 8:00 - 19:00, sobota: 9:00 - 14:00.

 4. Czytelnia Zbiorów Specjalnych:
  • jednorazowo w pomieszczeniu czytelni może przebywać do 14 użytkowników;

  • umawianie wizyt: tel.: 71 37 52 403, e-mail: ;

  • godziny otwarcia: poniedziałek: 11:00 - 18:00, wtorek - piątek: 8:00 - 15:00.

Uwaga 1
W tygodniu (pn - pt), w godzinach: 13:00 - 14:00 Biblioteka będzie zamykana, w celu przeprowadzenia niezbędnych zabiegów dezynfekcyjnych i prac porządkowych.

 1. Do dyspozycji użytkowników pozostają szafki ubraniowe na Poziomie 0, w których należy zostawić odzież wierzchnią i większe torby, plecaki. Szafki będą dezynfekowane po każdym udostępnieniu. Szatnia pozostaje wyłączona z użytkowania.

 2. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne - nie dopuszcza się wnoszenia do Biblioteki i korzystania na miejscu z własnych książek i materiałów.

 3. W odwiedzanych agendach bibliotecznych istnieje możliwość korzystania z własnego sprzętu komputerowego i dostępnej w BUWr sieci Wi-Fi, po uprzednim zgłoszeniu tej potrzeby dyżurnemu bibliotekarzowi w Punkcie Informacyjnym Biblioteki. W celu wniesienia do Biblioteki własnego sprzętu komputerowego należy dokonać dezynfekcji tego sprzętu w Punkcie Informacyjnym (dyżurny bibliotekarz udostępni jednorazowe chusteczki przeznaczone do wykonania bezpiecznego zabiegu dezynfekcji sprzętu elektronicznego) a następnie - ponownie zdezynfekować dłonie w rękawicach.

 4. Zawiadamiamy, że w sytuacji pełnego obłożenia miejsc w czytelniach i Informatorium, priorytet w obsłudze będzie przysługiwał pracownikom i studentom Uniwersytetu Wrocławskiego, a pozostali użytkownicy zmuszeni będą do nieco dłuższego oczekiwania, zależnego od tempa zwalniania się miejsc.

Uwaga 2
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zachęca się użytkowników do skracania czasu korzystania z agend Biblioteki do niezbędnego minimum.
Mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie użytkowników oraz pracowników Biblioteki, prosimy wszystkich o stosowanie się do zaleceń dyżurnych bibliotekarzy i pracowników ochrony budynku.
[2020-05-29]