Baza ebooków Cambridge Core Ebooks

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że już od 1 grudnia 2020 r. baza książek elektronicznych Cambridge Core Ebooks – w modelu EBA (Evidence Based Acquisition) jest dostępna dla środowiska akademickiego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Baza Cambridge Core Ebooks zawiera książki wydawane przez światowe wydawnictwo naukowe tj., Cambridge University Press oraz inne wydawnictwa partnerskie m.in.: Edinburgh University Press, Liverpool University Press, Royal Economic Society.

Baza zapewnia dostęp do ponad 39 tys.  książek elektronicznych z zakresu: nauk humanistycznych, nauk przyrodniczych, nauk ścisłych, inżynierii, matematyki, nauk społecznych, prawa, ekonomii, zarządzania, psychologii.

EBA (Evidence Based Acquisition) to model zakupu ebooków, w którym książki do ostatecznego zakupu dla Uczelni wybiera się po rocznym dostępie do całości bazy, w oparciu o statystyki ich wykorzystania.

Zachęcamy Państwa do zgłaszania sugestii, które książki powinny być włączone do zbiorów Biblioteki.

Zgłoszenia można przesyłać przez cały rok na adres na adres sin.bu@uwr.edu.pl. Zgłoszenie powinno być skonsultowane z przewodniczącym rady dyscypliny naukowej.

Przypominamy jednak, że baza jest aktualizowana przez cały rok kalendarzowy (co miesiąc dodawane są nowe pozycje). Zatem warto powstrzymać się z ostatecznym wyborem książek do ostatniego kwartału każdego z 3 lat prenumeraty bazy (zakup odbywa się pod koniec każdego roku kalendarzowego).

Informujemy, że użytkownicy bazy w trakcie jej użytkowania (przed zakupem książek, które staną się własnością UWr) są uprawnieni do:

• czytania,
  • kopiowania,
  • drukowania rozdziałów niezbędnych do pracy naukowej lub dydaktycznej.

Baza będzie dostępna dla środowiska akademickiego Uczelni w okresie od 1 grudnia 2020 r. do 31 grudnia 2023 r. z sieci wewnętrznej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz poprzez serwer proxy.

Uwaga. W ramach dostępu możliwe jest pobieranie poszczególnych rozdziałów książek.

Dostęp do serwisu:
www.cambridge.org/mybooks