Nagroda Unii Europejskiej w dziedzinie nauki obywatelskiej 2023 - zaproszenie na konferencję prasową online

Zaproszenie na konferencję prasową online:

W 2023 r. Unia Europejska po raz pierwszy przyzna nagrody za wybitne projekty nauki obywatelskiej, promujące wspólne, zrównoważone i sprawiedliwe kształtowanie przyszłości.

Ars Electronica w Linz/Austria otrzymał zlecenie zorganizowania nowego konkursu z nagrodą pieniężną 100.000 euro.

Na konferencji prasowej Gerfried Stocker (dyrektor artystyczny Ars Electronica), Veronika Liebl (dyrektor zarządzający festiwalu Prix Prix Ars Electronica), Vanessa Hannesschläger (kierownik projektów europejskich Ars Electronica) i Andrew Newman (koordynator – European Union Prize for Citizen Science) ujawnią, jakie inicjatywy otrzymały pierwszą Nagrodę Unii Europejskiej w dziedzinie nauki obywatelskiej.

Data: poniedziałek, 22 maja 2023 r., godz. 09:30 -10:30 (CEST).
Miejsce: Ars Electronica Center Linz, Austria
Link do transmisji na żywo

Informujemy, że Uniwersytet Wrocławski - Biblioteka Uniwersytecka uczestniczył jako partner w międzynarodowym projekcie unijnym EnrichEuropeanaPlus (realizowanym 1.04.2021-31.03.2023), który również dotyczył nauki obywatelskiej.