Portale tematyczne - Psychologia

Instytut Psychologii UWr
Strona domowa Instytutu Psychologii UWr. Informacje o pracach Instytutu i jego strukturze, studiach, bibliotece.

Classics in the History of Psychology
Na stronie można wyszukiwać historycznie ważne teksty z psychologii (w języku angielskim). Strona archiwalna - linki zewnętrzne w większości nie działają.

Instytut Psychologii Zdrowia
Na stronie serwis informacyjny, nowości, informacje o konferencjach i szkoleniach, nowe książki, słownik i katalog zagadnień psychologicznych.

Internet Mental Health
Encyklopedia psychologii. Informacje o rodzajach zaburzeń, diagnozie i terapii. Strona archiwalna.

Psychology Today - The Personality Analyst
The Personality Analyst - blog prowadzony przez Johna D. Mayera - profesora psychologii na Uniwersytecie New Hampshire, jednego z najbardziej znanych badaczy inteligencji emocjonalnej. Wpisy, publikowane w każdy poniedziałek, dotyczą osobowości w codziennym życiu. Strona archiwalna.

Mind Hacks
Najnowsze doniesienia ze świata psychologii naukowej. Strona archiwalna.

B. F. Skinner Foundation
Strona poświęcona B.F. Skinnerowi – jednemu z najwybitniejszych psychologów w historii.

Social Psychology Network
Strona poświęcona badaniom z zakresu psychologii społecznej.

CogPrints
Otwarte archiwum z zakresu psychologii. Strona archiwalna.

Niebieska Linia
Dwumiesięcznik poświęcony problematyce przemocy. Prezentuje artykuły związane z zagadnieniami przemocy w rodzinie. Znajdują się tam również doniesienia z polskich i zagranicznych badań naukowych. Wersja elektroniczna zawiera pełne teksty niektórych artykułów.

Psychotekst
Popularny portal psychologiczny. Zawiera artykuły, wywiady, internetowe grupy wsparcia, informacje kulturalne i psychozabawy.

Roczniki Psychologiczne
Czasopismo „Roczniki Psychologiczne” TN KUL.

Psychika.net
Strona Marcina Hanke. Strona archiwalna.

Resources for Teaching Social Psychology (CROW)
Wyszukiwarka udostępnionych w sieci materiałów przydatnych w prowadzeniu zajęć z psychologii społecznej. Dzięki niej znajdziedzcie setki artykułów, nagrań audio, filmów, prezentacji itp. Jej niewątpliwym atutem jest przejrzysty układ kategorii ułatwiający poszukiwanie konkretnych zagadnień.

The Homepage of Professor Philip G. Zimbardo
Na stronie znajdziemy podstawowe informacje biograficzne dotyczące słynnego psychologa społecznego Philipa Zimbardo, listę jego wszystkich publikacji (częściowo dostępnych online) oraz galerię słynnego eksperymentu więziennego. Strona archiwalna.

MentalHelp.net
Amerykańska strona o tematyce zdrowia psychicznego. Ogromne źródło wiedzy, zwłaszcza dla osób pragnących pomóc samym sobie. Artykuły o całym spektrum zdrowia psychicznego od uzależnień poprzez lęk i depresję po psychozy, zarówno dorosłych, jak i dzieci, a także problemy rodzinne. Strona archiwalna.

The British Psychological Society
Strona British Psychological Society, najnowsze badania, publikacje, kursy uniwersyteckie i rekomendacje kliniczne na temat leczenia zaburzeń psychicznych.

International Positive Psychology Association
Największa organizacja zrzeszająca psychologów pozytywnych z całego świata.

Authentic Happiness
Zbiór metod psychometrycznych w języku angielskim przydatnych w psychologii pozytywnej.

Lustro.org
Niezależna Grupa Psychologów i Terapeutów.

PRAGMA Koło Nauk Psychologicznych
Strona ta jest miejscem, w którym osoby zainteresowane psychologią odnajdą wszelkie informacje na temat konferencji psychologicznych odbywających się w całym naszym kraju. Ze względu na interdyscyplinarny charakter wielu zagadnień informacje będą dotyczyć również konferencji z pogranicza psychologii, pedagogiki i socjologii.

RehabCenter.net
Strona poświęcona leczeniom uzależnień.


do góry