Portale tematyczne - Matematyka

Instytut Matematyki UWr
Strona domowa Instytutu Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Informacja o studiach, rekrutacji, pracownikach naukowych, e-learning etc.

Instytut Matematyki PAN
Oprócz informacji o Instytucie i jego pracach, na stronie m.in. dostęp do zagranicznych baz danych (konieczność rejestracji!), wykaz matematyków polskich.

Polski Portal Matematyczny
Bogaty treściowo portal. Można tu wyszukać biogramy matematyków, dowiedzieć się jakie są na studiach zadania z analizy matematycznej i algebry liniowej. Inne działy: funkcje, ciągi, teoria granic, geometria, pochodne i całki. Strona archiwalna.

Amerykańskie Towarzystwo Matematyczne
Strona Amerykańskiego Towarzystwa Matematycznego - największa na świecie sieciowa kopalnia informacji i pożytecznych linków (baza danych Mathematical Reviews, listy czasopism matematycznych obecnych w sieci, linki do stron z zawartością matematyczną, dostęp do zawartości najnowszych numerów czasopism AMS).

The MacTutor History of Mathematics archive
Bogate archiwum matematyczne. Możliwość dotarcia do biografii wielu postaci związanych z matematyką. Wiele indeksów wyszukiwawczych.

MathWorld
Eric Weisstein's World of Mathematics jest bogatym źródłem wiedzy matematycznej dla studentów i pracowników naukowych. Poężna encyklopedia z wiadomościami z wszystkich dziedzin matematyki.

Journals Published by the American Mathematical Society
Wolny dostęp do ośmiu czasopim z zakresu matematyki Amerykańskiego Towarzystwa Matematycznego.

Surveys in Mathematics and its Applications
Czasopismo elektroniczne w wolnym dostępie. Publikowane są tu artykuły przeglądowe i badawcze.

The Open Mathematics Journal
Czasopismo elektroniczne w wolnym dostępie. Publikowane są tu artykuły przeglądowe, badawcze i listy ze wszystkich obszarów matematyki. Ostatni numer ukazał się w 2015 r.

The World of Math Online
Portal poświęcony matematyce, zawiera pomoce dla nauczycieli matematyki: programy lekcji i zadania domowe.

Zentralblatt MATH
Baza danych zawierająca abstrakty i przeglądy. Tworzona przez The European Mathematical Society, FIZ Karlsruhe, Heidelberger Akademie der Wissenschaften.


do góry