Portale tematyczne - Fizyka

Instytut Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego
Strona główna Instytutu. Bogaty zbiór potrzebnych odsyłaczy.

Instytut Fizyki Teoretycznej UWr.
Strona domowa Instytutu Fizyki Teoretycznej UWr.

Physics World
Internetowy przewodnik po fizyce w języku angielskim.

The American Physical Society
Witryna Amerykańskiego Towarzystwa Fizycznego. Linki do stron czasopism fizycznych oraz podzielone dziedzinowo odnośniki do elektronicznych źródeł informacji.

European Physical Society
Strona domowa Europejskiego Towarzystwa Fizycznego. Informacje o działalności Towarzystwa, publikacjach i konferencjach naukowych. Również zasób linków.

Polskie Towarzystwo Fizyczne
Witryna Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Instytut Chemii Fizycznej PAN
Dyrekcja, rada naukowa, informacje bieżące dotycząc działalności naukowej i współpracy narodowej.

The Nobel Prize in Physics
Serwis poświęcony laureatom Nagrody Nobla z dziedziny Fizyki.

Zentralblatt Math
Baza abstraktująca artykuły z czasopism, książki, materiały konferencyjne z zakresu nauk ścisłych. Baza zawiera hiperłącza do witryn ich wersji elektronicznych.

Cern
Serwis udostępnia ponad 650 000 dokumentów, w tym ponad 250 000 dokumentów opublikowanych oraz ok. 350 000 zatwierdzonych do druku (preprint) z zakresu nauk ścisłych i technicznych, zwłaszcza: energetyki, atomistyki, fizyki.

Iopscience
Dostęp do spisów treści i abstraktów artykułów ok. 50 czasopism z zakresu fizyki stosowanej, fizyki matematycznej, matematyki, fizyki plazmy, optyki, fizyki jądrowej, nauczania fizyki, zastosowania fizyki w medycynie i biologii.

Acta Physica Polonica
Czasopismo elektroniczne w trybie open access.

Acta Physica Polonica B
Polskie czasopismo elektroniczne.

Photonics Letters of Poland
Czasopismo open access journal publikowane przez Photonics Society of Poland.

Nuclear Physics and Atomic Energy
Czasopismo Nuclear Physics and Atomic Energy zawiera publikacje na temat fizyki jądrowej, energii atomowej, radioekologii.

Advances in High Energy Physics
Advances in High Energy Physics – czasopismo open access publikujące orginalne artykuły badawcze i przeglądowe. Czasopismo jest dedykowane teoretycznym i eksperymentalnym badaniom i jest indeksowane w Science Citation Index Expanded i otrzymało Impact Factor w 2011.

Space
Strona prezentująca wiadomości i opracowania z dziedziny fizyki, astronomii, technologii (wersja angielska).

Physlink
Strona poświęcona Amerykańskiemu Towarzystwu Fizycznemu oraz odkryciom z dziedziny fizyki i astronomii (wersja angielska).

School of Physics
Witryna fizyczna Uniwersytetu w Sydney w Australii. Źródło ciekawych artykułów i materiałów do nauki (wersja angielska).

Nukleonika
Anglojęzyczne czasopismo naukowe z dziedziny fizyki jądrowej, wydawane przez Instytut Chemii i Techniki Jądrowej w Warszawie.

Progress of Theoretical Physics
Miesięcznik w języku angielskim publikujący prace naukowe z dziedziny fizyki teoretycznej, wydawany przez Instytut Fizyki Teoretycznej i Towarzystwo Fizyczne Japonii. Ostatni numer ukazał się w 2012 r.

Foton - czasopismo
Pismo dla nauczycieli, studentów fizyki oraz uczniów wydawane przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zeszyty archiwalne dostępne od 2001 r. do teraz.

Biophysical Journal
Czasopismo elektroniczne, zawierające pełne teksty on-line.


do góry