Portale tematyczne - Archeologia

ARCHEOLOGIA

egiptologia.pl
Serwis egiptologia - informacje o archeologii starożytnego Egiptu. Na stronie znajduje się wiele linków do stron poświęconych tej tematyce a także wyszukiwarka zasobów internetu dotycząca Egiptu.

ARCHAIOTES
Wirtualna biblioteka starożytnych tekstów bliskowschodnich. Udostępnia szerokiemu gronu odbiorców materiały dotyczące historii starożytnego Bliskiego Wschodu: teksty źródłowe, monografie, czasopisma, pojedyncze artykuły.

Archaeological Resource Guide for Europe
Baza danych ARGE zawierajaca odsyłacze do źródeł internetowych związanych z archeologią w Europie. Możliwość przeszukiwania według tematu, kraju lub okresu czasu.

ArchNet
Światowa wirtualna biblioteka archeologiczna. Łącza do źródeł internetowych dotyczących archeologii z całego świata. Możliwość wyboru języka.

Instytut Archeologii i Etnologii PAN
Obowiązkowa strona archeologiczna. Zawiera m.in. Katalog Biblioteki Instytutu dostępny on-line.

Instytut Archeologii i Etnologii PAN. Oddział w Krakowie
Strona na której można znaleźć wiele cennych linków do stron archeologicznych w Polsce (m.in. instytuty i katedry archeologii uniwersytetów w Polsce, muzea archeologiczne) i na świecie.

Datenbanken
Na stronie pogrupowano linki do stron o świecie starożytnym. M.in. następujące kategorie: bibliografie, archiwa, czasopisma, egiptologia, archeologia, mitologia, papirologia, prawo, religia, bazy danych, etc.

Egyptology Resources
Pierwsza strona egiptologiczna w internecie. Bogactwo informacji i odsyłaczy dla wszystkich zainteresowanych.

do góry