Otwarcie Czytelni Czasopism Bieżących i Czytelni Śląskiej

Informujemy P.T. Użytkowników, że z dniem 20 października 2014 roku Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu uruchamia Czytelnię Czasopism Bieżących i Czytelnię Ślaską w nowej lokalizacji przy ul. Fryderyka Joliot-Curie 12.

Informujemy, że od 20.10.2014 roku dostępne są 2 rodzaje nowych kart bibliotecznych uprawniających do zdalnego zamawiania materiałów bibliotecznych z możliwością korzystania z nich wyłącznie na miejscu, we wszystkich agendach udostępniania Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu:

• w Czytelni Czasopism Bieżących przy ul. F.Joliot-Curie 12,
  • w Czytelni Głównej przy ul. K.Szajnochy 7/9,
  • w Czytelni Zbiorów Specjalnych przy ul. Św. Jadwigi 3/4.

Karty biblioteczne do zdalnego zamawiania materiałów bibliotecznych, przeznaczonych do wykorzystywania ich na miejscu mogą nabyć osoby pełnoletnie, niezwiązane z Uniwersytetem Wrocławskim i innymi uczelniami Wrocławia. Są to karty:

1. 10-dniowa karta biblioteczna (koszt 5 PLN) do nabycia w Czytelni Czasopism Bieżących, bez potrzeby wysłania elektronicznego formularza zapisu.

2. roczna karta biblioteczna (koszt 20 PLN), ważna do końca danego roku akademickiego (tj. do 30 września) - do nabycia w Czytelni Czasopism Bieżących przy ul. F.Joliot-Curie 12 lub w Wypożyczalni Miejscowej przy ul. K.Szajnochy 7/9, po uprzednim wysłaniu formularza zapisu nr 4 (http://www.bu.uni.wroc.pl/katalog/psr/formularz4.html).
    Prolongata ważności karty na kolejny rok akademicki – koszt 10 PLN.

Czytelnia Czasopism Bieżących i Czytelnia Śląska w nowej lokalizacji przy ul. F. Joliot-Curie będzie czynna w godzinach:

8:00 - 19:00 od poniedziałku do piątku
9:00 - 14:00 w soboty
w niedziele - nieczynna

Realizacja zamówień (rewersów elektronicznych) z oddziału Przechowywania Zbiorów odbywa się w godzinach:

poniedziałek – piątek do 17:30
sobota do 13:00

Opłaty - zgodnie z Cennikiem opłat Czytelni Czasopism Bieżących przy ul. F. Joliot-Curie 12 - pobierane są w godz.: 8:00 - 18:30 w Czytelni,
Opłaty inne pobierane są w pokoju Pełnomocnika Dyrektora BU ds. Finansowych (nr 1,28) w godzinach: 8:00-10:00.
[2014-10-2]